Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza wszystkich mieszkańców na bezpłatną konferencję „(ni) e-bezpieczny obywatel w wirtualnym świecie”, która odbędzie się 22 października br. w Katowicach.

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza wszystkich mieszkańców na bezpłatną konferencję „(ni) e-bezpieczny obywatel w wirtualnym świecie”, która odbędzie się 22 października br. w Katowicach.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce organizowane dla mieszkańców (zwykłych obywateli, a nie specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa w IT, ekspertów nowoczesnych technologii itd.).

Dwie trzecie (65%) użytkowników Internetu na całym świecie, w tym dwóch na pięciu (40%) polskich użytkowników stało się ofiarami cyberprzestępstw. Polska znajduje się na niechlubnym 6. miejscu na świecie (1. w Europie) pod względem największej liczby ofiar ataków cyberprzestępczych. Zyski z cyberprzestępczości w 2015 r. wyniosły ok 114 mld dolarów i już dawno znacznie przekroczyły te spowodowane światową sprzedażą marihuany, kokainy i heroiny.

Te statystyki pokazują, że cyberprzestępczość to już nie jedynie nastolatek próbujący sprawdzić swoje umiejętności, ale doskonale zorganizowana grupa wyspecjalizowanych przestępców (nie-bezpiecznych obywateli). Na nic zdadzą się najdroższe i najbardziej wyspecjalizowane systemy oraz oprogramowania, jeśli to człowiek nie będzie posiadał wystarczającej wiedzy jak zachować się, aby stać się e-bezpiecznym obywatelem!

Jak ktoś płaci Twoja kartą płatniczą, skoro ciągle masz ją przy sobie?

Dlaczego odebranie zdjęcia od znajomego na portalu społecznościowym może doprowadzić do włamania na Twój komputer?

Jak bezpiecznie wykonywać przelewy internetowe, korzystać z poczty elektronicznej lub płacić kartą kredytową?

Jak bezpiecznie korzystać ze wszystkich dobrodziejstw nowoczesnych technologii bez strachu przed negatywnymi konsekwencjami?

Na te i inne pytania uczestnicy znajdą odpowiedzi już 22 października.

Efektem spotkania będzie wyposażenie obywateli w umiejętności i narzędzia chroniące przed internetową przestępczością Zwiększona czujność i świadomość potencjalnych zagrożeń pozwoli w przyszłości zapobiec kradzieży karty kredytowej, danych bankowych czy też danych osobowych.

Szczegóły na stronie Organizatora: LINK


Załączniki:


Facebook