Zapraszamy do korzystania z PLATFORMY EDUKACYJNEJ

Platforma Edukacyjna uruchomiona w ramach projektu „Wioska internetowa kształcenie na odległość na terenach wiejskich" jest systemem typu LCMS (Learning Content Management System) o szerokim spektrum zastosowań. Zasadniczym założeniem platformy jest dopuszczenie nieliniowego przebiegu procesu dydaktycznego oraz brak konieczności równoczesnych spotkań (nawet w Internecie) wszystkich uczestników zajęć(asynchroniczność). Serwis dostępny pod adresem: http://www.platforma.wint.pl/.
Przed rozpoczęciem korzystania z zasobów Platformy należy się zalogować. Pierwsze logowanie musi być poprzedzone rejestracją. Proces rejestracji, logowania i korzystanie z Platformy możliwy jest tylko z komputerów zainstalowanych w Centrum Kształcenia (CK) w godzinach pracy. W przypadku próby rejestracji lub logowania spoza CK otrzymamy komunikat o odmowie dostępu.
Na stronie głównej dostępnej po zalogowaniu dostępna jest wykaz wszystkich dostępnych kursów wraz z ich krótki opisem. Siedem bloków tematycznych, podzielono na właściwe kursy (składających się z kilku sesji), zakończone testami sprawdzającymi.

Blok I. Ekonomika, zarządzanie i technologia produkcji w rolnictwie (liczba kursów: 90)
Blok zawiera materiały edukacyjne zarówno z zakresu ekonomiki rolnictwa, jak i technologii produkcji, logistyki, kanałów dystrybucji oraz systemów integrowanej produkcji różnych gatunków roślin.

Blok II. Wsparcie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości (liczba kursów: 11)
Szkolenia przeznaczone są dla osób chcących zaangażować się w rozwój małej przedsiębiorczości, poprzez rozpoczęcie działalności gospodarczej i zrozumienie mechanizmów funkcjonowania małej firmy i otaczającego środowiska ekonomiczno-prawniczego.

Blok III. Stosowanie opakowań w produkcji spożywczej (liczba kursów: 20)
Tematyka szkoleń obejmuje wiedzę dotyczącą opakowań stosowanych do produktów spożywczych, sposobów pakowania, wymagań stawianych tym opakowaniom i materiałom pakującym w ramach przepisów obowiązujących w UE. Poruszone zostały również problemy gospodarki odpadami opakowaniowymi i sposobami ich wykorzystania, a także sposoby oceny opakowań ze względów jakościowych.

Blok IV. Zwiększenie odporności lokalnych społeczności na sytuacje (liczba kursów:15)
Blok szkoleń skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych dobrym przygotowaniem się do sytuacji kryzysowych. Szkolenia te mają na celu umożliwienie ludności zapoznanie się ze sposobami postępowania w różnych sytuacjach, jakie mogą być spowodowane przez katastrofy lub klęski żywiołowe.

Blok V. Zarządzanie finansami i korzystanie z bankowości (liczba kursów: 4)
Szkolenia obejmują zasady funkcjonowania elektronicznego rynku finansowego, obrotu bezgotówkowego, zarządzanie bankowym kontem elektronicznym w powiązaniu z systemem transakcyjnym oraz narzędziami towarzyszącymi jak: ubezpieczenia, operacje przelewów, zleceń płatności itp.

Blok VI. Podnoszenie kwalifikacji wychowawców i opiekunów wiejskich świetlic środowiskowych (liczba kursów: 20)
Szkolenia skierowane do wychowawców świetlic wiejskich Program szkolenia oparty jest na założeniach pedagogiki zabawy, która jest metodyką proponującą działania stwarzające uczestnikom grupy możliwość rozwoju w atmosferze akceptacji i zaufania, bez względu na wiek i zainteresowania.

Blok VII. Informatyka i języki obce (liczba kursów: 15)
Pakiet szkoleń z zakresu informatyki i języków obcych znany z wcześniejszej platformy, dostępny również pod adresem www.wioskainternetowa.pl.

Szczegółowe informacje dostępne pod numerem tel. 33 8630 722


Facebook