NIECODZIENNE KONCERTY KOLĘD IV edycja - koncert w Jeleśni

NIECODZIENNE KONCERTY KOLĘD IV edycja - koncert w Jeleśni

,,Niecodzienne” zrodziły się we wrześniu 2016 roku. Wpierw miały być jednorazowym koncertem, podczas którego miała wystąpić grupa przyjaciół, która chciała się zaprezentować przed większą liczbą odbiorców. Z biegiem czasu grupa muzyczna przybrała nazwę ,,Beskid SoundProject”, a pierwsze ,,bezimienne” koncerty w kolejnych edycjach przybrały nazwę: ,,Niecodzienne Koncerty Kolęd”. Pomysłodawcą pierwszych koncertów był Sebastian Niemczycki, który kontynuuje tę tradycję do dnia dzisiejszego. Od 2017 roku (od pierwszego koncertu) zostały zorganizowane III edycje, w trakcie których odbyło się 10 koncertów w 6 różnych miejscach. ,,Niecodzienne” cieszą się ogromnym powodzeniem. Słuchacze licznie odwiedzają miejsca w których organizowane jest to wydarzenie. Warto podkreślić, że na koncerty przychodzą nie tylko ludzie z danych miejscowości, ale i licznie odwiedzają je osoby przyjezdne z różnych miejscowości.

Projekt niecodziennych ma za zadanie pokazać i pomóc na nowo odkryć ,,Magię” którą daje nam Boża Dziecina przychodząca na świat, a także powiedzieć słuchaczowi ,,stój, zatrzymaj się, rozmyślaj”, by na chwilę potrafił odetchnąć od szarej codzienności i rozkoszować się mocą Błogosławieństwa Jezusa. Nie organizujemy zatem sztywnych 45-cio minutowych koncertów, w których chodzi o dobrą publikę i wielkie oklaski, ale wydarzenia niecodzienne, w których skupiamy się na przekazie Ewangelii i wspólnym śpiewie kolęd wraz z słuchaczami. Podczas koncertów uświadamiamy każdemu, że wspólnota to coś, co tworzy się tu i teraz i nie ma żadnych barier – stąd każdy koncert rozpoczynamy wspólnym uściskiem dłoni z sąsiadem z ławki i wspólnym powitaniem każdego nawzajem. Urokami koncertu są zapewne niezwykła atmosfera miejsc w których organizowane są koncerty, a także niepowtarzalny klimat tworzony przez świąteczną, Bożonarodzeniową atmosferę.

26 stycznia o godz. 18.00 w Jeleśni, w kościele św. Wojciecha odbył się jeden z tych niezwykłych koncertów.

Wykonawcy: Mała Orkiestra Symfoniczna ,,Beskid SoundProject”, zespół instrumentalny oraz soliści, pod batutą Sebastiana Niemczyckiego.

 Facebook