XII Wakacyjny Turniej Tenisa Stołowego

W zawodach wzięło udział 52 zawodniczek i zawodników, którzy zostali sklasyfikowani na 99 miejscach. Zawody rozegrano w 7-miu kategoriach, zawodnik mógł startować w dwóch, a nawet w trzech kategoriach.

Przy stołach spotkali się zawodnicy z trzech województw: śląskiego (Jeleśnia, Pewel Mała, Żywiec, Leszna Górna, Chybie, Bielsko-Biała, Tychy, Jaworzno, Mysłowice, Ruda Śląska, Zabrze),  małopolskiego (Chochołów, Klikuszowa, Osielec, Tarnów i opolskiego (Kędzierzy-Koźle).

Poziom zawodów był bardzo wysoki, między innymi za sprawą takich zawodniczek jak Natalia Wszołek – mistrzyni Polski żaków,  Zuzanna Piekarczyk – brązowa medalistka mistrzostw Polski młodzików.  

Cieszymy się, że zawodnicy i zawodniczki z czołówki Polski spośród wielu turniejów wybierają turnieje w Jeleśni i biorą w nich udział regularnie.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Zuzanna Piekarczyk, Oliwier Turek, ponownie Zuzanna Piekarczyk, Michał Krutak, Krzysztof Schaniel, Zbigniew Suchodolski i ponownie Michał Krutak.

 Michał Krutak był najlepszym zawodnikiem z TKKF „Gronicek” – Jeleśnia. Najlepszymi zawodnikami z gminy Jeleśnia zostali również Dominik Raczek, Krzysztof Dybek, Weronika Raczek, Wacław Bąk i Krzysztof Żyrek

Oprócz Michała Krutaka i Zuzanny Piekarczyk po dwa medale zdobyli: Krzysztof Schaniel -złoty i brązowy, Robert Klafczyński – srebrny i brązowy

Medale zdobyli także: Anna Klima, Weronika Wszołek, Oliwier  Turek, Jan Mizia,

Małgorzata Pietraszko, Angelika Woch, Natalia Wszołek, Artur Białoń,       

Mikołaj Rypel, Dariusz Walarus, Zbigniew Suchodolski, Krzysztof Bielewicz,

Krzysztof Koźluk

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejny turniej –

Mistrzostwa Gminy Jeleśnia w dniu 11.11.2023r.

Prezes KSR TKKF „Gronicek” Małgorzata Wróbel

Facebook